Blog

 • O czym pamiętać przed zakupem mieszkania

  O czym pamiętać przed zakupem mieszkania

  Zakup pierwszego mieszkania to jedna z ważniejszych decyzji, jaką musimy podjąć w życiu i często wiąże się z długimi poszukiwaniami wymarzonego lokum. Posiadanie własnego mieszkania daje poczucie stabilności finansowej i jest doskonałą inwestycją, zwłaszcza jeśli obiekt mieszkalny znajduje się w ciekawej i atrakcyjnej okolicy.

 • Inflacja i Twój kredyt: Jak zmiana wartości pieniądza może zmienić Twoją ratę kredytową?

  Inflacja i Twój kredyt: Jak zmiana wartości pieniądza może zmienić Twoją ratę kredytową?

  Wysoka inflacja w Polsce mocno odbija się na portfelach milionów obywateli. Podwyżki cen są widoczne nie tylko podczas codziennych zakupów i płacenia za usługi, ale także podczas otrzymywania nowych harmonogramów spłat kredytu. Przed inflacją Polacy mogli cieszyć się niezwykle niskimi stopami procentowymi w bankach, co wielu z nich otwierało furtkę do kupienia swojego wymarzonego mieszkania lub domu. Niestety w drugiej połowie 2021 roku sytuacja odwróciła się zdecydowanie na ich niekorzyść, a wysokość rat poszybowała w górę. Wielu Polaków zdecydowało się na pożyczkę zdecydowanie przekraczającą ich możliwości finansowe, a ich aktualny wzrost tylko pogorszył już i tak trudną sytuację.

 • Konsekwencje konfliktu ukraińskiego: Jak wojna na Ukrainie kształtuje rynek nieruchomości?

  Konsekwencje konfliktu ukraińskiego: Jak wojna na Ukrainie kształtuje rynek nieruchomości?

  Już ponad rok trwa inwazja Rosji na Ukrainę, która wpłynęła na gospodarkę całego świata. Swoje piętno odcisnęła także na rynku nieruchomości w Polsce, czego skutki zaczęły być zauważalne już kilka tygodni po rozpoczęciu wojny. Rynek mieszkaniowy, zwłaszcza ten związany z wynajmem, przeżył prawdziwy boom. Jak jest teraz? Jak zmienił się rynek nieruchomości w Polsce, i czy prawdą jest, że obywatele Ukrainy chętnie kupują mieszkania w naszym kraju? Odpowiedź znajduje się w poniższym artykule.