Mieszkania, domy, nieruchomości na sprzedaż Zielonka

Puszcza Zielonka to jeden z przyrodniczych skarbów Wielkopolski; chcesz zamieszkać tuż obok jego bram? Pomyśl o mieszkaniu w Murowanej Goślinie – mieście, w którym odetchniesz czystym powietrzem i zaznasz niezmąconego spokoju. A do tego, w każdej chwili będziesz mógł wybrać się do pracy lub na zakupy do pobliskiego Poznania! Poznaj bliżej najatrakcyjniejsze osiedla Murowanej Gośliny.

Puszcza Zielonka na wyciągnięcie ręki

Znacznie łatwiej jest znaleźć atrakcyjne mieszkanie w dużym mieście niż na obrzeżach wielkopolskiego lasu. A jednak – firma deweloperska Linea ma dla każdego, kto chciałby codziennie cieszyć się bliskością żywej przyrody świetną propozycję. Osiedle Pogodna i Stolarska w Murowanej Goślinie – malowniczej miejscowości niedaleko obrzeży Poznania – czekają na Ciebie i Twoją rodzinę. Tak, możesz mieć dom przy Puszczy Zielonce! Poczuj, że prastary las jest na wyciągnięcie ręki; a jednocześnie ciesz się tym, co może Ci (na co dzień i od święta) zaoferować stolica Wielkopolski!

Murowana Goślina – miasto bliskie natury

Murowana Goślina leży w takim miejscu, o jakim właśnie marzysz. Położona w dolinie rzeki Trojanka, z jednej strony sąsiaduje z majestatyczną Puszczą Zielonką, zaś z drugiej – dzieli ją zaledwie 20 km od centrum stolicy Wielkopolski. Pragniesz wycieczki na łono natury? Nic trudnego; dzieli Cię od niej kwadrans! Pracujesz lub studiujesz w Poznaniu, a może chciałbyś wybrać się do niego na nieco większe zakupy? To tylko pół godziny drogi – szynobusem, autem lub autobusem!

Na co dzień jednak z Murowanej Gośliny wcale nie musisz wyjeżdżać – miasto jest na tyle dobrze rozwinięte, że znajdziesz tam zarówno popularne markety, jak i mniejsze, lokalne sklepy. Bez problemu umówisz się na wizytę w przychodni oraz wyślesz swoje dzieci do szkoły – w mieście znajdują się m.in. dwie podstawówki oraz przedszkole.

Prawdziwym skarbem Murowanej Gośliny jest jednak otaczająca ją natura. Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka należy do czołówki najpiękniejszych lasów w całej Wielkopolsce; jego krętymi ścieżkami poprowadzono setki kilometrów szlaków: pieszych i rowerowych. Jeśli tylko znajdziesz się w okolicy Poznania – wiedz, że warto się tam wybrać! Ale okolice Murowanej Gośliny to nie tylko lasy – wspomnijmy tutaj chociażby o lokalnych, letnich kąpieliskach. Oraz o wyjątkowym w skali kraju, kwiatowym rezerwacie przyrody – Śnieżycowym Jarze!

Znajdź swój dom między Puszczą Zielonką a… Poznaniem

Tak jak wspomnieliśmy, Murowaną Goślinę wyróżnia doskonała lokalizacja. Od Puszczy Zielonki mieszkania na osiedlach: Pogodna i Stolarska dzielą tylko 4 km – to nie więcej niż kwadrans rowerowej przejażdżki! Trochę dalej, jednak wciąż “pod ręką” jest… Poznań. Tak, z Murowanej Gośliny do stolicy Wielkopolski dotrzesz w niecałe pół godziny – własnym samochodem, połączeniem autobusowym czy jednym z regularnie kursujących szynobusów.

Cittàslow – miasto dobrego życia

Murowana Goślina to także miasto z wyjątkowym podejściem do życia. Jako jedno z niewielu w Polsce należy do ruchu Cittàslow, czyli do MIędzynarodowej Sieci Miast Dobrego Życia. Co to oznacza?

A to, że stawiamy tam na zrównoważony rozwój i wykorzystanie tego, co miasto ma w sobie najlepszego! Ruch Cittàslow zrzesza niewielkie miasteczka z potencjałem – takie, które chcą łączyć bliskość przyrody i zorganizowaną zgodnie z potrzebami mieszkańców infrastrukturę miejską; starają się być zarazem prośrodowiskowe i prospołeczne. W te pomysły Murowana Goślina wpisuje się doskonale, łącząc na każdym kroku nowoczesny charakter miejscowości “na obrzeżach” wielkiego miasta z obecną na wyciągnięcie ręki przyrodą

Nic więc dziwnego, że Murowana Goślina, według “Rzeczpospolitej” oraz tygodnika “Wprost”, należy do najatrakcyjniejszych miejsc do zamieszkania – nie tylko w skali Wielkopolski, ale i całego kraju! W ślad za tymi opiniami przyszli do miasteczka inwestorzy, na przykład firma deweloperska Linea.

Pogodna i Stolarska – więcej niż osiedla!

W zgodzie z ideą cittàslow Linea już od 2010 roku rozwija w Murowanej Goślinie osiedle Stolarska oraz, podobne do niego, osiedle Pogodna. Nieruchomości w pobliżu Puszczy Zielonki są nowoczesne, a zarazem bliskie natury; stanowią doskonałą opcję dla wszystkich, którzy chcieliby zamieszkać w najbliższej okolicy Poznania, a przy tym cieszyć się świeżym powietrzem wielkopolskich lasów. Oraz, rzecz jasna, niższymi niż w centrum miasta cenami.

Projektom osiedli firmy Linea w Murowanej Goślinie przyświecało hasło “Siła miastotwórcza” – tak deweloper określa swoje podejście do każdej inwestycji, oparte nie tylko na budowie nowoczesnych, atrakcyjnych domów, lecz także na rozwoju dostosowanej do potrzeb mieszkańców infrastruktury. Bo dla Linea, osiedle to coś więcej niż kilka sąsiadujących ze sobą budynków.

A jakie konkretnie mieszkania znajdziemy na osiedlach Pogodna oraz Stolarska? Między innymi:

  • kawalerki – dla tych, którzy szukają mniejszej, lecz wciąż wygodnej przestrzeni;
  • jednopoziomowe mieszkania – pozwalające żyć tak, jak w wielkomiejskim bloku; tylko, że wygodniej!
  • dwupoziomowe domy – zapewniające maksimum przestrzeni i komfort, jaki daje podzielenie mieszkania na dwie strefy: dzienną i nocną.

Co łączy wszystkie te mieszkania? Funkcjonalność, świetne rozplanowanie przestrzeni oraz dostęp do przestronnego balkonu lub, w przypadku mieszkań parterowych, zielonego ogrodu!

Deweloper Linea proponuje też zainteresowanym swoimi mieszkaniami ciekawą ofertę “wykończenia pod klucz”. Na rynku pierwotnym to wyjątkowa propozycja – większość mieszkań od deweloperów trafia do kupujących w stanie wymagającym dalszych prac wykończeniowych. Wybierając mieszkanie przy Puszczy Zielonce, na osiedlu Pogodna lub Stolarska możesz mieć to już z głowy! Przedstawiciele firmy Linea zaopiekują się wykończeniem i zatrudnią architekta wnętrz, który zaprojektuje dla Ciebie wnętrze marzeń. A koszt prac zostanie wliczony w wartość nieruchomości, dzięki czemu będzie mógł on zostać pokryty przez kredyt mieszkaniowy. To doskonała szansa, by zaoszczędzić sobie czasu, pieniędzy i… nerwów!